Własnoręcznie robione lody

pojemnik na kostki loduSamodzielnie przygotowane, mrożone desery, to punkt kulminacyjny każdego przyjęcia. Szczególnie dzieci z niecierpliwością wyczekują momentu, kiedy zostaną podane kultowe lody. Można je z powodzeniem wykonać w zaciszu własnego domu.

Lody z sezonowych owoców

Do przygotowania własnoręcznych lodów najlepiej użyć owoców, które w danym momencie mamy pod ręką. Przede wszystkim mamy wtedy większa pewność, że będą świeże oraz ich cena także z pewnością będzie niższa niż owoców sprowadzanych w danym momencie z zagranicy.

Do przygotowania lodów, można wykorzystać specjalną maszynkę do lodów. Można postawić też na owocowe sorbety, które można wykonać bez takiej maszynki, a przydać się do tego może kruszarka do lodu. Mikrokryształki lodu w sorbecie nadadzą całości jeszcze bardziej orzeźwiającego charakteru.

Lody dodatkiem do kawy

Fanów popularnej mrożonej kawy nie brakuje. Przygotowane przez nas lody (najlepiej śmietankowe lub waniliowe), mogą z powodzeniem posłużyć jako dodatek do kawy mrożonej. Dodatkowo w pojemnikach na kostki lodu, warto wcześniej przygotować wspomniane kostki, jako dodatek. Pojemnik na kostki lodu z powodzeniem można zastąpić specjalnymi woreczkami do lodu – zobacz w sklepie Technica.pl. Tutaj także można użyć kruszarki do lodów, aby uzyskać drobne kryształki.