Jaką kawę wybrać?

szklanki do kawy mrożonejMiłośnicy kawy, podczas jej wyboru w sklepie, zwracają uwagę na wiele parametrów, m.in. na region pochodzenia ziaren i stopień ich palenia. Dla przeciętnego kawosza te kwestie nie mają zupełnie znaczenia i często ze względu na wygodę, sięgają oni po gotową, zmieloną kawę w puszce. Czy robiąc to, nie tracą zbyt wiele na zaletach prawdziwej, świeżo zmielonej kawy?

Espresso — największe wymagania

Niektórzy twierdzą, że to miłośnicy espresso są najbardziej wybredni pod względem wyboru swojej codziennej kawy. Wypijając małą, bardzo mocną kawę z miniaturowej filiżanki, bardzo wyraźnie czujemy jej smak i aromat. Osoby, które sięgają po szklanki do kawy mrożonej (zobacz nasze propozycje) i kawę z dużą ilością mleka, zazwyczaj są mniej wybredne w wyborze kawy, ponieważ mleko i inne dodatki częściowo zniekształcają i maskują smak kawy.

Świeżo zmielone ziarna najlepsze

Nie da się ukryć, że chociażby opakowanie kawy mielonej, byłoby bardzo szczelne, to i tak kawa po dłuższym czasie przechowywania, utraci swój aromat. Oczywiście, można zapakować ją do szklanek do kawy mrożonej, jednak dla smakoszy espresso, będzie to już kawa gorszej jakości. Dlatego też naprawdę warto zainwestować w młynek do kawy lub w ekspres, który na bieżąco mieli kawę.