Plastikowe opakowania na ciasta

Każda gospodyni domowa posiada w swojej kuchni mnóstwo artykułów gospodarstwa domowego, pomagających w tworzeniu smakowitych potraw oraz smacznych wypieków. Do tego rodzaju artykułów można zaliczyć opakowania na ciasta, torty oraz inne smakołyki.

Pojemnik na ciasto

Plastikowe opakowania, przystosowane do przechowywania żywności nadają się zarówno do produktów delikatnych, jak i trwalszych. W warunkach domowych, przechowywanie ciast w opakowaniu plastikowym w lodówce, zapobiega chłonięcie przez nie obcych zapachów, natomiast ciasta ustawione na stole, przykryte takim pojemnikiem, dłużej zachowają świeżość i smak. Opakowania plastikowe wykonane są ze sztywnego plastiku, posiadają stabilny spód i przezroczystą kopułę. Dla wygody przenoszenia pudełka wraz z zawartością doczepiono do pojemnika wygodne uchwyty i specjalne zatrzaski.

Plastikowe pojemniki na ciasto

W przemyśle cukierniczym używane są jednorazowe pojemniki na produkty spożywcze typu ciastka czy ciasteczka – wykonane są z giętkiego plastiku – więcej. Składają się z dwóch części połączonych swoistym zawiasem, bądź dwóch osobnych – dopasowanych do siebie. Są one w kolorze transparentnym, dzięki czemu zawartość pojemnika jest dobrze wyeksponowana, a swoją stabilną konstrukcją, chronią delikatne produkty spożywcze przed czynnikami zewnętrznymi.